SST25VF010A-33-4I-SAE
- Manufacturer Part Number:
- SST25VF010A-33-4I-SAE
- Part of Description:
- IC FLASH 1MBIT SPI 33MHZ 8SOIC
- Clock Frequency :
- 33 MHz
- Memory Organization :
- 128K x 8
- Memory Size :
- 1Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V