SST25VF016B-50-4I-S2AF-T
- Manufacturer Part Number:
- SST25VF016B-50-4I-S2AF-T
- Part of Description:
- IC FLASH 16MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
- Clock Frequency :
- 50 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 8
- Memory Size :
- 16Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V