SST25LF020A-33-4I-SAE
Manufacturer Part Number:
SST25LF020A-33-4I-SAE
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC FLASH 2MBIT SPI 33MHZ 8SOIC
Stock Condition:
11,857
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
33 MHz
Memory Format :
FLASH
Memory Interface :
SPI
Memory Organization :
256K x 8
Memory Size :
2Mbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SOIC
Technology :
FLASH
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V