CY7C1370KV33-200AXC
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1370KV33-200AXC
- Part of Description:
- IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
- Stock Condition:
- 136
- Access Time :
- 3 ns
- Clock Frequency :
- 200 MHz
- Memory Organization :
- 512K x 36
- Memory Size :
- 18Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 100-LQFP
- Supplier Device Package :
- 100-TQFP (14x20)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, SDR
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.6V