CY7C25632KV18-400BZXI
- Manufacturer Part Number:
- CY7C25632KV18-400BZXI
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
- Stock Condition:
- 367
- Clock Frequency :
- 400 MHz
- Memory Organization :
- 4M x 18
- Memory Size :
- 72Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Supplier Device Package :
- 165-FBGA (13x15)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, QDR II+
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V