23K640-I/SN
- Manufacturer Part Number:
- 23K640-I/SN
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC SRAM 64KBIT SPI 20MHZ 8SOIC
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 20 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 8K x 8
- Memory Size :
- 64Kbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Technology :
- SRAM
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V