SWS6-1.4-220
Manufacturer Part Number:
SWS6-1.4-220
Part of Description:
FIXED IND 220UH 1.4A 140MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.4 A
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.541" (13.75mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
20 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.925" L x 0.925" W (23.50mm x 23.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%