APM2T42SM22016GFN-6FTMW
- Manufacturer Part Number:
- APM2T42SM22016GFN-6FTMW
- Part of Description:
- SSD 16GB M.2 MLC SATA III 3.3V
- Current - Max :
- 250mA
- Memory Size :
- 16GB
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 42.00mm x 22.00mm x 3.60mm
- Speed - Read :
- 215MB/s
- Speed - Write :
- 50MB/s
- Voltage - Supply :
- 3.3V