CY15V102QN-50SXE
- Manufacturer Part Number:
- CY15V102QN-50SXE
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC FRAM 2MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
- Stock Condition:
- 742
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 50 MHz
- Memory Format :
- FRAM
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 256K x 8
- Memory Size :
- 2Mbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Technology :
- FRAM (Ferroelectric RAM)
- Voltage - Supply :
- 1.71V ~ 1.89V