SFSA120GM3AA2TO-C-OC-22P-STD
- Manufacturer Part Number:
- SFSA120GM3AA2TO-C-OC-22P-STD
- Manufacturer/Brand:
- Swissbit
- Part of Description:
- SSD 120GB M.2 PSLC SATA III 3.3V
- Manufacturer :
- Swissbit
- Product Category :
- Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
- Current - Max :
- 550mA
- Form Factor :
- M.2 Module
- Memory Size :
- 120GB
- Memory Type :
- Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (pSLC)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 42.00mm x 22.00mm x 3.60mm
- Speed - Read :
- 520MB/s
- Speed - Write :
- 415MB/s
- Type :
- SATA III
- Voltage - Supply :
- 3.3V