SST25VF080B-50-4C-S2AF-T
- Manufacturer Part Number:
- SST25VF080B-50-4C-S2AF-T
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC FLASH 8MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 50 MHz
- Memory Format :
- FLASH
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 1M x 8
- Memory Size :
- 8Mbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Technology :
- FLASH
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V