SST25WF020AT-40I/NP
- Manufacturer Part Number:
- SST25WF020AT-40I/NP
- Part of Description:
- IC FLASH 2MBIT SPI 40MHZ 8USON
- Clock Frequency :
- 40 MHz
- Memory Organization :
- 256K x 8
- Memory Size :
- 2Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-UFDFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-USON (2x3)
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 1.95V