SST25VF040B-50-4I-S2AE-T
- Manufacturer Part Number:
- SST25VF040B-50-4I-S2AE-T
- Part of Description:
- IC FLASH 4MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
- Clock Frequency :
- 50 MHz
- Memory Organization :
- 512K x 8
- Memory Size :
- 4Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V