IS66WVH16M8DALL-166B1LI
- Manufacturer Part Number:
- IS66WVH16M8DALL-166B1LI
- Manufacturer/Brand:
- Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 36 ns
- Clock Frequency :
- 166 MHz
- Memory Format :
- PSRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 16M x 8
- Memory Size :
- 128Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 24-TBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 24-TFBGA (6x8)
- Technology :
- PSRAM (Pseudo SRAM)
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.95V