CKST1205-3.3UH/M
Manufacturer Part Number:
CKST1205-3.3UH/M
Part of Description:
SMD POWER INDUCTORS3.3UH20%
Stock Condition:
400
Current - Saturation (Isat) :
20A
Current Rating (Amps) :
12 A
DC Resistance (DCR) :
9mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.543" L x 0.496" W (13.80mm x 12.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%