CKST1206-2.2UH/M-B
Manufacturer Part Number:
CKST1206-2.2UH/M-B
Part of Description:
SMD POWER INDUCTORS2.2UH20%
Stock Condition:
400
Current - Saturation (Isat) :
26A
Current Rating (Amps) :
18 A
DC Resistance (DCR) :
6mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.543" L x 0.496" W (13.80mm x 12.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%