CKST0603-47UH/M
Manufacturer Part Number:
CKST0603-47UH/M
Part of Description:
SMD POWER INDUCTORS47UH20%
Stock Condition:
1,500
Current - Saturation (Isat) :
2A
Current Rating (Amps) :
1.7 A
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.291" L x 0.260" W (7.40mm x 6.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%