CKST0605-6.8UH/M
Manufacturer Part Number:
CKST0605-6.8UH/M
Part of Description:
SMD POWER INDUCTORS6.8UH20%
Stock Condition:
1,000
Current - Saturation (Isat) :
7A
Current Rating (Amps) :
5 A
DC Resistance (DCR) :
44mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.295" L x 0.260" W (7.50mm x 6.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%