3239-18-1-0500-011-1-TS
Manufacturer Part Number:
3239-18-1-0500-011-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 18AWG GRN/YEL 25'
Conductor Strand :
34/0.0071"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.082" (2.08mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.022" (0.55mm)
Jacket Color :
Green, Yellow
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage :
3000V
Wire Gauge :
18 AWG