CKST1003-5.6UH/M
Manufacturer Part Number:
CKST1003-5.6UH/M
Manufacturer/Brand:
Shenzhen Cenker Enterprise
Part of Description:
SMD POWER INDUCTORS5.6UH20%
Stock Condition:
1,000
Manufacturer :
Shenzhen Cenker Enterprise
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
10A
Current Rating (Amps) :
6 A
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
5.6 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.457" L x 0.398" W (11.60mm x 10.10mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%