SQ4126-2R2MHF
Manufacturer Part Number:
SQ4126-2R2MHF
Manufacturer/Brand:
ITG Electronics, Inc.
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 11A 6.731MOHM SM
Stock Condition:
700
Manufacturer :
ITG Electronics, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
18A
Current Rating (Amps) :
11 A
DC Resistance (DCR) :
6.731mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.262" (6.65mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 130°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.406" L x 0.323" W (10.30mm x 8.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%