SMAC25-27J-RC
Manufacturer Part Number:
SMAC25-27J-RC
Manufacturer/Brand:
Allied Components International
Part of Description:
27NH 5% SMD AIR CORE INDUCTOR
Stock Condition:
26
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
3.5 A
DC Resistance (DCR) :
4mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.7GHz
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Inductance :
27 nH
Inductance Frequency - Test :
150 MHz
Material - Core :
Air
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
100 @ 150MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.190" L x 0.150" W (4.83mm x 3.81mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%