SC2511-8R2MHF
Manufacturer Part Number:
SC2511-8R2MHF
Part of Description:
8.2UH, 10%, 87MOHM, 3.6AMP MAX.
Current Rating (Amps) :
3.6 A
DC Resistance (DCR) :
87mOhm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
8.2 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.291" L x 0.268" W (7.40mm x 6.80mm)