H5C2ER9.5/5-Z
Manufacturer Part Number:
H5C2ER9.5/5-Z
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
FERRITE CORE 2PC SET
Stock Condition:
9
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ferrite Cores
Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
Core Type :
ER
Diameter :
Effective Area (Ae) mm² :
Effective Length (le) mm :
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
Effective Permeability (µe) :
Finish :
Uncoated
Gap :
Ungapped
Height :
0.197" (5.00mm)
Inductance Factor (Al) :
Initial Permeability (µi) :
Length :
0.374" (9.50mm)
Material :
H5C2
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
ER 9.5 x 5
Tolerance :
Width :
0.197" (5.00mm)