SU1000XLCD
- Manufacturer Part Number:
- SU1000XLCD
- Manufacturer/Brand:
- Tripp Lite by Eaton
- Part of Description:
- UPS SMART ONLINE
- Manufacturer :
- Tripp Lite by Eaton
- Product Category :
- Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
- AC Outlets :
- 6
- Applications :
- Network, Single Phase
- Approval Agency :
- CSA
- Backup Time - Max Load :
- 3.8 minutes
- Cord Length :
- 10' (3.05m)
- Form :
- Tower
- Height :
- 18.000" (457.20mm)
- Input Connector :
- Media Lines Protected :
- Output Connector :
- NEMA 5-15R (6)
- Power - Rated :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- Type :
- Online (Double Conversion)
- Voltage - Input :
- 100VAC, 110VAC, 120VAC, 127VAC
- Voltage - Output :
- 100V, 110V, 115V, 120V, 127V