5PX1500HRTG2
- Manufacturer Part Number:
- 5PX1500HRTG2
- Manufacturer/Brand:
- Tripp Lite by Eaton
- Part of Description:
- EATON 5PX G2 1500VA 1500W 208V L
- Manufacturer :
- Tripp Lite by Eaton
- Product Category :
- Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
- AC Outlets :
- 8 (UPS)
- Applications :
- Network, 3-Phase
- Approval Agency :
- CSA, NOM, UL
- Backup Time - Max Load :
- 5 minutes
- Cord Length :
- Form :
- Rackmount, Tower
- Height :
- 3.400" (86.36mm)
- Input Connector :
- IEC 320-C14
- Media Lines Protected :
- RS-232
- Output Connector :
- IEC 320-C13 (8)
- Power - Rated :
- 1.5kVA / 1.5kW
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 17.200" L x 17.600" W (436.88mm x 447.04mm)
- Type :
- Line Interactive (Input Regulation)
- Voltage - Input :
- 208VAC, 230VAC