MLV-TP10N2R2M-P4-RU
Manufacturer Part Number:
MLV-TP10N2R2M-P4-RU
Manufacturer/Brand:
Mag Layers
Part of Description:
FIXED IND 2.2 uH 1.7A 140 mOhm
Stock Condition:
3,000
Manufacturer :
Mag Layers
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.4A
Current Rating (Amps) :
1.7 A
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0805
Tolerance :
±20%