MSCDRI-74-6R8M-RU
Manufacturer Part Number:
MSCDRI-74-6R8M-RU
Manufacturer/Brand:
Mag Layers
Part of Description:
FIXED IND 6.8UH 2.3A 35MOHM
Stock Condition:
5,000
Manufacturer :
Mag Layers
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
2.3 A
DC Resistance (DCR) :
35mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.181" (4.60mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%