HPC 3012BMV-220M
- Manufacturer Part Number:
- HPC 3012BMV-220M
- Manufacturer/Brand:
- TAI-TECH
- Part of Description:
- 22 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREWO
- Manufacturer :
- TAI-TECH
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 630mA
- Current Rating (Amps) :
- 800 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 840mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Inductance :
- 22 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1212 (3030 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Supplier Device Package :
- 1212
- Tolerance :
- ±20%