HPC 252010BMV-2R2M
- Manufacturer Part Number:
- HPC 252010BMV-2R2M
- Part of Description:
- 2.2 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.3A
- Current Rating (Amps) :
- 1.8 A
- DC Resistance (DCR) :
- 132mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Tolerance :
- ±20%