HPC 252010BMV-4R7M
- Manufacturer Part Number:
- HPC 252010BMV-4R7M
- Part of Description:
- 4.7 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.1A
- Current Rating (Amps) :
- 1.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 300mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Tolerance :
- ±20%