HPC 3012TF-100M
- Manufacturer Part Number:
- HPC 3012TF-100M
- Part of Description:
- 10 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREWO
- Current - Saturation (Isat) :
- 900mA
- Current Rating (Amps) :
- 1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 245mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Tolerance :
- ±20%