DFP 252012BF-1R0M
- Manufacturer Part Number:
- DFP 252012BF-1R0M
- Part of Description:
- 1 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREWOU
- Current - Saturation (Isat) :
- 3.9A
- Current Rating (Amps) :
- 3.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 57mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Inductance :
- 1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Tolerance :
- ±20%