UHP 252010BF-100M
Manufacturer Part Number:
UHP 252010BF-100M
Manufacturer/Brand:
TAI-TECH
Part of Description:
10 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREWO
Manufacturer :
TAI-TECH
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
750mA
Current Rating (Amps) :
750 mA
DC Resistance (DCR) :
470mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
1008
Tolerance :
±20%