MR106-ZZ/W2.5C
Manufacturer Part Number:
MR106-ZZ/W2.5C
Manufacturer/Brand:
Boca Bearing Company
Part of Description:
6X10X2.5MM RADIAL BEARING
Stock Condition:
12,826
Manufacturer :
Boca Bearing Company
Product Category :
Bearings
Dynamic Load Rating :
Features :
Inner Diameter :
0.236" (6.00mm)
Material :
Outer Diameter :
0.394" (10.00mm)
Product Status :
Active
Static Load Rating :
Type :
Radial Bearing
Width :
0.098" (2.50mm)