PDUMNV20HVLX
Manufacturer Part Number:
PDUMNV20HVLX
Manufacturer/Brand:
Tripp Lite by Eaton
Part of Description:
PDU MONITORED 3.33.7KW 20 C13 4
Manufacturer :
Tripp Lite by Eaton
Product Category :
Power Distribution, Surge Protectors
AC Outlets :
24
Approval Agency :
CE, NOM, UL
Connector - AC Input :
IEC 320-C20, NEMA L6-20P
Connector - AC Output :
IEC 320-C13 (20), C19 (4)
Cord Length :
10' (3.05m)
Current - Max :
20A
Energy :
Features :
Ethernet Control and Monitor Interface, Programmable Alerts, Load Meter
Housing Material :
Media Lines Protected :
Mounting Type :
Rack, Vertical
Overload Protection :
None
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Type :
PDU (Power Distribution Unit)
Voltage - Input :
208V, 230V