PDUMH20HVAT
Manufacturer Part Number:
PDUMH20HVAT
Manufacturer/Brand:
Tripp Lite by Eaton
Part of Description:
PDU METERED ATS 200V-240V 20A
Manufacturer :
Tripp Lite by Eaton
Product Category :
Power Distribution, Surge Protectors
AC Outlets :
10
Approval Agency :
CE, NOM, UL
Connector - AC Input :
IEC 320-C20 (2)
Connector - AC Output :
IEC 320-C13 (8), C19 (2)
Cord Length :
12' (3.66m)
Current - Max :
20A
Energy :
Features :
Load Meter
Housing Material :
Steel
Media Lines Protected :
Mounting Type :
Rack, Horizontal
Overload Protection :
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Type :
PDU (Power Distribution Unit)
Voltage - Input :
200 ~ 240V