PDUMNH20HVAT1
- Manufacturer Part Number:
- PDUMNH20HVAT1
- Manufacturer/Brand:
- Tripp Lite by Eaton
- Part of Description:
- 3.8KW 200240V SINGLE-PHASE ATS/M
- Manufacturer :
- Tripp Lite by Eaton
- Product Category :
- Power Distribution, Surge Protectors
- AC Outlets :
- 10
- Approval Agency :
- CE, NOM, UL
- Connector - AC Input :
- IEC 320-C20
- Connector - AC Output :
- IEC 320-C13 (8), C19 (2)
- Cord Length :
- 12' (3.66m)
- Current - Max :
- 20A
- Energy :
- Features :
- Housing Material :
- Metal
- Media Lines Protected :
- Mounting Type :
- Rack, Horizontal
- Overload Protection :
- None
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- International
- Type :
- PDU, Surge Protector
- Voltage - Input :
- 200 ~ 240V