S-75LU04ANC-5L6TFG
- Manufacturer Part Number:
- S-75LU04ANC-5L6TFG
- Manufacturer/Brand:
- ABLIC
- Part of Description:
- IC INVERTER 1CH 1-INP SC88A
- Manufacturer :
- ABLIC
- Product Category :
- Gates and Inverters
- Current - Output High, Low :
- 2.6mA, 2.6mA
- Current - Quiescent (Max) :
- 1 µA
- Features :
- Input Logic Level - High :
- 0.75V ~ 2.1V
- Input Logic Level - Low :
- 0.25V ~ 0.9V
- Logic Type :
- Inverter
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 9ns @ 3V, 25pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Number of Inputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
- Product Status :
- Not For New Designs
- Supplier Device Package :
- SC88A-B-PKG
- Voltage - Supply :
- 1V ~ 3.6V