SWS-3.00-110
Manufacturer Part Number:
SWS-3.00-110
Part of Description:
FIXED IND 110UH 3A 90 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
3 A
DC Resistance (DCR) :
90mOhm
Height - Seated (Max) :
0.506" (12.85mm)
Inductance :
110 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.925" L x 0.925" W (23.50mm x 23.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%