SH150S-3.00-110
Manufacturer Part Number:
SH150S-3.00-110
Part of Description:
FIXED IND 110UH 3A 90 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
3 A
DC Resistance (DCR) :
90mOhm
Height - Seated (Max) :
0.514" (13.05mm)
Inductance :
110 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
1.213" L x 1.000" W (30.80mm x 25.40mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%