SH150T-1.54-77
Manufacturer Part Number:
SH150T-1.54-77
Part of Description:
FIXED IND 77UH 1.54A 200 MOHM TH
Stock Condition:
24
Current Rating (Amps) :
1.54 A
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
Height - Seated (Max) :
0.358" (9.10mm)
Inductance :
77 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Horizontal - Corner Terminals
Size / Dimension :
0.614" L x 0.591" W (15.60mm x 15.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%