SWS-2.0-150
Manufacturer Part Number:
SWS-2.0-150
Manufacturer/Brand:
Amgis
Part of Description:
FIXED IND 150UH 2A 100 MOHM SMD
Manufacturer :
Amgis
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
2 A
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.541" (13.75mm)
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
20 kHz
Material - Core :
Iron Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.925" L x 0.925" W (23.50mm x 23.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%