SH150S-1.81-168
Manufacturer Part Number:
SH150S-1.81-168
Part of Description:
FIXED IND 168UH 1.81A 180MOHM SM
Current Rating (Amps) :
1.81 A
DC Resistance (DCR) :
180mOhm
Height - Seated (Max) :
0.427" (10.85mm)
Inductance :
168 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.957" L x 0.925" W (24.30mm x 23.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%