SH50V-0.85-680
Manufacturer Part Number:
SH50V-0.85-680
Part of Description:
FIXED IND 680UH 850MA 1.25OHM TH
Current Rating (Amps) :
850 mA
DC Resistance (DCR) :
1.25Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Inductance :
680 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Vertical
Size / Dimension :
0.709" L x 0.512" W (18.00mm x 13.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%