LP0402N2484ANTR\500
Manufacturer Part Number:
LP0402N2484ANTR\500
Manufacturer/Brand:
American Technical Ceramics
Part of Description:
RF FILTER LOW PASS 4.242GHZ 0402
Stock Condition:
1,000
Manufacturer :
American Technical Ceramics
Product Category :
RF Filters
Bandwidth :
Filter Type :
Low Pass
Frequency :
2.484GHz Center
Height (Max) :
0.016" (0.40mm)
Insertion Loss :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Ripple :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)