EMCT101G100M1GV001E
- Manufacturer Part Number:
- EMCT101G100M1GV001E
- Part of Description:
- CAP CER 10PF 100V NP0 0805
- Capacitance :
- 10 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.040" (1.02mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100V