SWT-1.48-26
Manufacturer Part Number:
SWT-1.48-26
Manufacturer/Brand:
Amgis
Part of Description:
FIXED IND 26UH 1.48A 100 MOHM TH
Manufacturer :
Amgis
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.48 A
DC Resistance (DCR) :
100mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.307" (7.80mm)
Inductance :
26 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Material - Core :
Iron Powder
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Horizontal (Open)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%