CYF0018V18L-133BGXI
- Manufacturer Part Number:
- CYF0018V18L-133BGXI
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- 18M PROGRAMMABLE FIFO 209FBGA
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- FIFOs Memory
- Access Time :
- 10ns
- Bus Directional :
- Uni-Directional
- Current - Supply (Max) :
- Data Rate :
- 133MHz
- Expansion Type :
- Width
- Function :
- Synchronous
- FWFT Support :
- No
- Memory Size :
- 18M (512K x 36)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 209-BGA
- Product Status :
- Obsolete
- Programmable Flags Support :
- Yes
- Retransmit Capability :
- Yes
- Supplier Device Package :
- 209-FBGA (14x22)
- Voltage - Supply :
- 1.7 V ~ 1.9 V