CYF2072V33L-100BGXI
- Manufacturer Part Number:
- CYF2072V33L-100BGXI
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- 72M PROG MULTI-QUEUE 209FBGA
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- FIFOs Memory
- Access Time :
- 10ns
- Bus Directional :
- Uni-Directional
- Current - Supply (Max) :
- Data Rate :
- 100MHz
- Expansion Type :
- Width
- Function :
- Synchronous
- FWFT Support :
- No
- Memory Size :
- 72M (2M x 36)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 209-BGA
- Product Status :
- Obsolete
- Programmable Flags Support :
- Yes
- Retransmit Capability :
- Yes
- Supplier Device Package :
- 209-FBGA (14x22)
- Voltage - Supply :
- 3 V ~ 3.6 V